Dziś w dziale wywiad tygodniaEugeniusz Klopotek, poseł PSL, komentuje exposé Donalda Tuska w rozmowie z Barbarą Bartel. W jej wywiadach znajdziemy również wywiad z posłem SLD Dariuszem Jońskim, kontrowersjyną sprawę zatrzymania pana Zagajewa i kongresu czeczeńskiego w Polsce, wystąpili również poseł PIS, Max Kraczkowski pana Zagajewa i kongresu czeczeńskiego w Polsce. Poseł PIS, Max Kraczkowski eurodeputowany Paweł Zalewski, Andrzej Dera - poseł PiS. Dostępne są także tam wywiady z Tadeuszem Cymańskim Europosłem PiS, wiceministrem gospodarki Adamem Szejnfeldem, posłem PIS Pawłem Ponsyliuszem, nawiązującym do tragedii prezydenckiego Tu-154 oraz z Jolantą Szczypińską, Pawłem Zalewskim, Fedorowiczem, gen Jaruzelskim i innymi. 

Radio Chicago zaprasza na drugą Polonijną Rewię Talentów - Chicago 2010.

Wszystkie kategorie wiekowe: dzieci, młodzież, wszystkie dyscypliny artystyczne, sportowe, zręcznościowe, taniec, muzyka, gimnastyka, grafika, fotografika, malarstwo.

Przewidziane nagrody pieniężne, wyróżnienia, pamiątki.
Nagroda główna: Best of the Best. Zgłoszenia prosimy rejestrować na stronie www.rewiatalenow.com lub telefonicznie: 847-338-6135.

Kontakt z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podczas finałów obecne będą radio, telewizja, agencje modelowe i filmowe. Eliminacje już trwają. Finały i Koncert Galowy w Pażdzierniku 2010. www.rewiatalentow.com
O
powieść niniejsza nie będzie zabawna, nie będzie nawet wesoła. Będzie to historia smutna i – niestety – całkowicie prawdziwa. Kilka tygodni temu zmarła moja bliska znajoma. Była osobą starszą, więc Jej śmierć nie powinna dziwić i nie dziwi.
 
K
iedy Bronia przyjechała do Stanów Zjednoczonych miała 60 lat. Kilka miesięcy wcześniej zmarł jej mąż. Na pogrzebie pojawili się znajomi z Chicago, którzy akurat byli w Polsce.
 
O
d jakiegoś czasu, pod wpływem wypowiedzi osób z różnych środowisk, czytając prasę i oglądając telewizję, coraz częściej stawiam sobie pytanie: Czym jest patriotyzm? Dla przeciętnego obywatela żyjącego w XXI wieku, jest to pojęcie kojarzące się raczej z przeszłością. Dlaczego? Gdyż, niestety, dla wielu z nas, przejawy patriotyzmu objawiają się tylko w przełomowych momentach historycznych. Dla młodego człowieka naszych czasów słowo to utożsamiane jest z bohaterami literackimi okresu wojen i rozbiorów.
 
M
ario Bunge, fizyk z Argentyny, profesor filozofii Uniwersytetu McGilla w Montrealu już 20 lat temu napisał:Wszyscy żyjemy zgodnie z naszymi wartościami. Jeśli są one właściwe, to możemy być uratowani, jeśli nie, to zginiemy. Obecnie, jak uważam, dominujący system wartości jest zły, co jest żródłem naszych nieszczęść”.Modne stało się być nieszczęśliwym, załamanym, wiecznie smutnym i narzekającym na własny los.
Kochać, to nie znaczy zawsze to samo. Można kochać tak lekko, można kochać bez granic … jedna z warszawskich stacji radiowych od samego rana puszczała non stop tę samą piosenkę. Może były jakieś przerwy między końcem a początkiem powtarzającego się utworu, ale Marlenie wydawało się, że melodia ta opanowała rozgłośnie i niczego więcej już dzisiaj nie usłyszy.

Uroczyta Gala wreczenia nagrod Czlowieka Roku 2001 juz poza nami. Bylo podniosle, uroczyscie, nie zabraklo wzruszen i emocji. Wsrod zaproszonych gosci miedzy innymi: prezes Kongresu Polonii Amerykanskiej - p. Edward Moskal, konsul generalny RP w Chicago - min. Franciszek Adamczyk, skarbnik Kongresu - p. Kazimierz Musielak, kandydatka Polonii do fotela Kongresmena ze stanu Illinois p. Nancy Kaszak, ksiadz proboszcz parafii MB.

Strona 1 z 3

Newsletter

Enter your email address if you want to receive our newsletter.